headerphoto
Start

Wiosna w ogrodzie w Warszawie

Kava Marta Strzelecka
02-194 Warszawa, Zbiorowa 61/63
Polska,
Telefon: 883 026 800, 505 063 207 Fax:

Zbliża się maj, dlatego warto jak najszybciej dokładnie zbadać stan ogrodu po zimie i rozpocząć wiosenne porządki.

Oczywiście, wymaga to odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego warto zainteresować się tym, czy w naszej okolicy znajduje się ktoś, kto świadczy pełny zakres usług ogrodniczych. Jego pomoc będzie szczególnie potrzebna podczas wycinania suchych pędów bylin i roślin jednorocznych, gdyż niewprawne oko aspirującego ogrodnika może przez przypadek poczynić szkodę na rabacie.

Porządek z trawnikiem
Do porządku należy również doprowadzić trawnik, który po okresie leżącego na nim śniegu wymaga dokładnego wygrabienia, gdyż w jego strukturze znajdują się przesuszone źdźbła, które zaburzają strukturę. Profesjonalne usługi ogrodnicze w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu pozwolą na dokładne zanalizowanie stanu zieleni i uformowanie jej od oczekiwanego kształtu. Nie da się ukryć, że to właśnie wiosenne przycinanie drzew i krzewów sprawia największy problem właścicielom ogrodów. Nie da się jednak tego uniknąć, gdyż odpowiednio przycięte rośliny są zdrowsze, lepiej kwitną i są gęstsze.

Cięcie krzewów, drzew czy też trawy
Cięcie zabezpiecza całe drzewo czy krzew przed rozprzestrzenianiem się zagrażających im bakterii i grzybów. Wybór profesjonalisty może być dosyć trudny, warto sprawdzić opinie o danej firmie na forach oraz wśród znajomych. Przecież jeżeli jesteśmy firmą, która oferuje usługi takie jak projektowanie ogrodów w Warszawie na wysokim poziomie to z pewnością zostaniemy poleceni przez zadowolonego klienta. Warto zainwestować w pracę ogrodnika po to, aby cieszyć się zielonym i zadbanym ogrodem, pełnym kwiatów i owoców przez cały nadchodzący sezon wiosenno-letni.

Zobacz to na zdjęciach:

dom

remonty

budowa domu

ogród

projektowanie

zieleń


Skomentuj ten artykuł