headerphoto
Start

Przewierty sterowane

Nasza firma zajmuje się wykonywaniem profesjonalnych przewiertów sterowanych.Przede wszystkim zajmujemy się usługami związanymi z zabudową rur pod przeszkody terenowe, stosując następujące technologie bezwykopowe: horyzontalny przewiert sterowany, poziomy przecisk sterowany oraz mikrotunelling.
Największą wagę przykładamy do jakości wykonywanych usług. Stawiamy przede wszystkim na nieustanny rozwój. rozszerzamy ofertę, nabywamy nowe doświadczenia. Staramy się realizować pionierskie projekty.
Dotychczas wykonywaliśmy swoje usługi dla inwestorów z kraju i spoza kraju, instytucji państwowych, podmiotów prywatnych i jednostek komunalnych. 
Przewierty sterowane to skuteczna i nowoczesna metoda wykonywania przewiertów. Jeżeli chodzi o horyzontalny przewiert sterowany to wykonujemy przewiert i zabudowę rur stalowych o niżej wymienionych parametrach: 1. maksymalna średnica rury  = 1500mm2. maksymalna długość przewiertu = 3000m.
Zestaw wiertniczy jest dobierany w zależności od komplikacji projektu oraz podłoża geologicznego. Horyzontalny przewiert sterowany jest jedną z najskuteczniejszych metod technologii bezwykopowej zabudowy rur. Dzięki tej technologii można zabudować rurę w każdych warunkach gruntowych.
Najpierw wykonywane jest tak zwane wiercenie pilotażowe. Polega ono na tym, że wykonuje się wstępny wykop, po założonej wcześniej trajektorii. Do takiego wykopu najczęściej wykorzystywana jest płytka sterująca lub w dużo gorszych warunkach ewentualnie świder gryzowy. Tor wiercenia kontroluje się za pomocą różnego rodzaju nawigacji, co pozwala na jego precyzyjne wykonania. Płuczka wiertnicza usuwa powstały w wyniku wiercenia urobek.
Kolejny etap to rozwiercanie. Pozwala na poszerzenie przewiertu-otworu pilotażowego. Otwór jest poszerzany do wymiarów od 20%-50 % więcej, niż rura, która ma przebiegać przez przewiert.
Ostatnim stadium jest przeciąganie rury przez wywiercony wcześniej otwór. Rozwiertak dodatkowo poszerza otwór już w chwili wciągania do niego rury. Rura przewodowa łączy się z rurami płuczkowymi. za pomocą głowicy do wciągania rur. 
Polecamy nasze usługi! Więcej na: telmont.poznan.pl

Zobacz to na zdjęciach:

dom

usługi budowlane

remonty


Skomentuj ten artykuł