headerphoto
Start

Materiały potrzebne przy remoncie

Trudno wyobrazić sobie chemię budowlaną bez silikonów i akryli, które są niezbędne przy wykańczaniu wnętrz i remoncie domu.

To na które z nich się zdecydujemy, zależy od miejsca i podłoża zastosowania. Dobrze jest znać podstawowe zasady ich użytkowania, aby uniknąć błędów podczas zakupów. W razie wątpliwości, zawsze warto zapytać sprzedawcę, który produkt będzie dla nas najlepszy. Silikony budowlane są doskonale przyczepne do różnych powierzchni, zarówno porowatych jak i gładkich. Dzięki temu, możemy używać ich nie tylko do muru, drewna, ceramiki czy betonu, ale także metalu, szkła oraz emalii. Wysoka elastyczność materiałów zapobiega pękaniu i zapewnia doskonałą szczelność. 

Buduj i remontuj dom z materiałami firmy Becco

Niektóre uszczelniacze silikonowe zawierają także związki grzybobójcze, dzięki czemu są bardzo chętnie stosowane w łazienkach. Szczegółowe cechy każdego produktu, zależą od jego producenta i składu, dlatego nie można stawiać znaku równości między wszystkimi, pozornie podobnymi do siebie uszczelniaczami. Akryle na pierwszy rzut oka nie różnią się znacząco od silikonów. Trzeba jednak pamiętać, że są to całkowicie odmienne substancje chemiczne o innych właściwościach. Silikony można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku, a akryle są używane raczej w zamkniętych pomieszczeniach. Ich dużą zaletą jest jednak możliwość pomalowania, której zazwyczaj nie ma w przypadku uszczelniaczy silikonowych. Są one doskonale przyczepne do podłoży porowatych, dzięki czemu mają zastosowanie przy listwach przypodłogowych, ościeżnicach drzwiowych czy okiennych.

Uszczelniacze z akrylu

Uszczelniacze akrylowe źle znoszą jednak ciągłe działanie wilgoci, co jest największym ograniczeniem ich zastosowania. Gdy decydujemy się na remont czy wykończenie naszego domu, z pewnością będziemy potrzebować dobrego i trwałego uszczelniacza. To, na jaki się zdecydujemy zależy od konkretnego miejsca jego zastosowania i naszych potrzeb. Dlatego zawsze warto zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami danego produktu, zanim zdecydujemy się na zakup.

Zobacz to na zdjęciach:

dom

wnętrze

remont

silikon

budowa


Skomentuj ten artykuł