headerphoto
Start

Architektura mieszkaniowa

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę zajmuje się biuro projektowe? Odpowiedź jest oczywista. Może wydawać się to zabawne, bo biuro projektowe zajmuje się po prostu realizacją projektów. Ważniejsze jednak od pytania, czym się takie biuro zajmuje wydaje się pytanie, jakimi projektami architekci się zajmują. I tu odpowiedź znacząco się komplikuje ze względu na to, że bez względu na to, gdzie taka firma ma swoją siedzibę, projekty dotyczą m.in. obiektów budowlanych o zróżnicowanym zastosowaniu i charakterze.

Jako że projekty mogą dotyczyć bloków mieszkalnych, domów jednorodzinnych, obiektów handlowych, biurowców i obiektów użyteczności publicznej, ogrodów lub po prostu wnętrz mieszkań albo domów, coraz więcej biur decyduje się na wąską specjalizację, co pozwala na głębszą penetrację danego rynku. Trzeba jednak mieć świadomość, ze biuro architektoniczne nie realizuje całości przedsięwzięcia. Ponieważ gotowe projekty budowlane przekazywane są klientom, którzy mogą swobodnie zająć się ich realizacją.

Coraz częściej zdarza się jednak, że architekci współpracują z firmami budowlanymi i na życzenie klienta przekazują projekty do realizacji. Dlatego jeżeli chciałbyś mieć wyjątkowy dom, wnętrze mieszkania lub zaczarowany ogród zdecydowanie powinieneś udać się do biura architektonicznego. Tam marzenia stają się faktem.

Więcej informacji na temat projektowania budowlanego znaleźć można na stronie www.faab.pl.

Zobacz to na zdjęciach:

architektura

projektowanie


Skomentuj ten artykuł